Обчислювальна техніка та програмування

Обчислювальна техніка та програмування

Хмара тегівУ 2016 році кафедра наукових, аналітичних та екологічних приладів і систем КПІ ім. Ігоря Сікорського (http://ivstem.kpi.ua) долучилась до пілотного проекту впровадження змішаного навчання в університетах України.
За основу було обрано відомий курс Гарвардського університету CS50 Introduction to computer science. В рамках дисципліни “Обчислювальна техніка та програмування” розроблено спеціальну навчальну програму, яка базується на безкоштовному онлайн курсі “Основи програмування CS50” від провідного громадського проекту масових відкритих онлайн-курсів “Prometheus”.

“Demanding, but definitely doable. Social, but educational. A focused topic, but broadly applicable skills. CS50 is the quintessential Harvard (and KPI!) course.”

ЛІЦЕНЗІЯ

Цей курс розповсюджується за відкритою ліцензією Creative Commons. Авторство курсу належить проф. Девіду Малану та університету Гарварда. Українська версія курсу відповідає оригінальній версії 2014 року, яка була розміщена на платформі edX протягом 2015 року. Зміни, які були внесені у локалізовану версію, незначні і стосуються текстового та графічного оформлення матеріалу.

 

Вперше навчання із дисципліни “Обчислювальна техніка та програмування” проводилося за новою методикою. Це поєднання класичного відвідування пар та онлайн-навчання – перегляд більшої кількості лекцій у записі. Студенти групи ПН-61-1 опанували перший кредитний модуль дисципліни, завершили 4 тижні навчання за курсом CS50, що присвячені вивченню основ програмування на мові Сі.

Всі студенти групи успішно опанували перший семестр навчання, здали всі завдання, отримали атестації та згодом отримали позитивні оцінки на екзамені.

Варто зазначити, що незважаючи на бажання студентів опанувати весь матеріал курсу, це виявилось досить складним завданням, оскільки рівень підготовки випускників шкіл із програмування є незадовільним. Більшу частину практичних завдань потрібно було проробляти з самого початку. Декілька раз навіть вимушені були розглядати теми повторно. Але бажання не облишило студентів і згодом всі завдання були виконані.

Повністю підтримую висновки колеги з факультету електроніки Дениса Лебедєва:

“Впровадження змішаного навчання на 1 курсі показало, що для комфортного та якісного проходження занять, 6 тижнів гарвардського курсу повинні проходитись не швидше ніж за 12 тижнів навчання при 3 парах у кожній групі на тиждень. … Короткі контрольні роботи повинні проходити кожного навчального, а не гарвардського тижня.”

Наступного року другий модуль дисципліни також пройде у режимі змішаного навчання. Студенти продовжать опановувати курс CS50. Згодом вони мають можливість отримати сертифікати про успішне проходження курсу.

Дякую за допомогу у створенні змішаного курсу Радмілі Сегол, Марині Філіпповій, Іванові Примаченку, Олексію Молчановському, Олексію Фіногенову.

Дякую своїм студентам за наполегливу працю, дотримання моїх вимог (це складно!!!), розуміння та БАЖАННЯ! Впевнений, опанування цього курсу допоможе Вам у подальшому навчанні та професійному зростанні!