Лисенко Олександр Миколайович

Лисенко Олександр Миколайович

 

Посада: професор

Науковий ступінь: доктор технічних наук

 

Завідуючий кафедрою конструювання електронно-обчислювальної аппаратури НТУУ “КПІ”


Лисенко О.М. народився в 1958 році. В НТУУ „КПІ” працює з 1988 року на посадах наукового, старшого наукового та провідного наукового співробітника, професора та завідувача кафедри. З 1991 по 2007 роки працював як сумісник на посадах асистента, доцента та професора на приладобудівному факультеті, з 2007 року – як сумісник на посаді провідного наукового співробітника НДІ прикладної електроніки. Після закінчення заочної аспірантури КПІ захистив в 1991 році кандидатську дисертацію на спецтему. Закінчив докторантуру НТУУ „КПІ” та захистив в 2006 році докторську дисертацію на тему «Розширення функціональних можливостей та удосконалення засобів аудіометрії і акустичної імпедансометрії».

Має вчені звання старшого наукового співробітника (з 2000 року) та доцента (з 2006 року).

Лисенко О.М. є керівником навчально-наукової лабораторії цифрових технологій кафедри КЕОА ( www.digitalLab.kiev.ua ), офіційного Центру навчання технологіям проектування фірми Altera в Україні (з 2004 року) та навчальної лабораторії фірми Texas Instruments (з 2001 року), очолює роботу по організації міжнародних науково-технічних семінарів з питань застосування електронних технологій вказаних фірм.

Наукові інтереси Лисенка О.М. пов’язані зі створенням та вдосконаленням засобів вимірювальної техніки медичного призначення для об’єктивних та суб’єктивних досліджень органа слуху людини – аудіометрів, акустичних вушних імпедансметрів, систем реєстрації отоакустичної емісії, в тому числі засобів дитячого слухового скринінгу. Під керівництвом та при його безпосередній участі проводилось і продовжується виконання ряду НДР в межах держбюджетних конкурсних тем Міносвіти України, ДКР в межах державних науково-технічних програм “Приладобудування України”, “Медична техніка України”, Комплексна програма розвитку медичної промисловості України 1997-2003р.р. Про високий технічний рівень розробок свідчать як наявність понад десятка патентів України і Російської Федерації на створені експериментальні та дослідні зразки, так і участь в провідних національних та міжнародних виставках медичного обладнання, в тому числі у складі експозиції України на міжнародній виставці-ярмарці “Interhospital – 98” (м. Ганновер). Досягнуті результати оприлюднювалися також на провідних міжнародних та вітчизняних науково-технічних конференціях і семінарах. При цьому для більшості розробок було успішно проведено державні приймальні та медичні випробування з наступною реєстрацією засобів в Держреєстрі виробів медичної техніки України, а також одержано дозволи на їх використання в медичній практиці.

Слід також відзначити сумлінну та наполегливу працю Лисенка О.М з організації навчального процесу, методичного забезпечення електронної складової підготовки фахівців на кафедрах ПСОН, ВП, НАЕПС приладобудівного факультету та кафедри КЕОА факультету електроніки. Ним розроблено та впроваджено в навчальний процес низку дисциплін: „Електроніка”, „Мікропроцесори в засобах вимірювання”, „Засоби обробки інформації”, „Мікропроцесорні прилади та системи”, „Цифрова електроніка та мікропроцесори”, „Обчислювальні пристрої та системи” та „Периферійні пристрої”. Здійснює керівництво курсовими роботами, дипломним проектуванням і магістерськими роботами студентів, є членом та керівником ДЕК по захисту проектів і робіт бакалаврів, спеціалістів та магістрів кафедри.

Стаж науково-педагогічної діяльності – 20 років 8 місяців, з них педагогічної роботи – 14 років 8 місяців. Є науковим керівником аспіранта 3 року навчання та 3-х здобувачів кафедри КЕОА. Входить до складу двох спеціалізованих вчених рад Д26.171.03 (спеціальність 05.13.09 – медична і біологічна інформатика і кібернетика) та Д26.002.19 (спеціальність 05.11.17 – біологічні та медичні прилади і системи) із захисту дисертацій. Член секції радіоелектроніки, приладобудування та зв’язку Комітету з Державних премій України в галузі науки і техніки, науково-методичної комісії МОН України, Вчених рад університету та факультету, редколегій фахових журналів „Медична інформатика та інженерія” і “Електроніка та зв’язок”.

Має понад 70 наукових та навчально-методичних праць, в тому числі 1 одноосібну монографію «Сучасні методи та засоби для дослідження слуху людини» (2002 рік), 20 авторських свідоцтв та патентів, 5 навчально-методичних розробок.

Інформація про викладача отримана з сайту http://keoa.kpi.ua