На початку 2011 року відмічено перший етап вичерпання адресного простору IPv4 — організація з призначення адрес (IANA) виділила групу останніх блоків IPv4 адрес для регіональних реєстрів Інтернет. Після цього, повне вичерпання адресного простору IPv4 з припиненням делегування діапазонів очікується протягом 1-2 років.
На заміну IPv4 спеціалістами розроблено протокол нового покоління IPv6, який за рахунок значного розширення адресного простору та інших спеціальних властивостей дозволяє уникнути багатьох усталених практик надання доступу до Інтернет в корпоративних та місцевих мережах, таких як використання proxy-серверів, NAT, VPN-тунелювання, динамічна автоконфігурація адрес тощо.
Впровадження IPv6 ускладнюється труднощами як технічного (використання застарілого мережного обладнання), адміністративного (необхідність узгодження розробки нової інфраструктури корпоративних мереж) та психологічного характеру. З цієї причини загальна кількість користувачів мережі Інтернет, які мають доступ до IPv6 як безпосередній, так і за допомогою тунельних брокерів, на сьогоднішній день досягає близько 1%. Незважаючи на це, присутність веб-ресурсів в IPv6 зростає щодня.
Зауважимо, що усі сучасні операційні системи та CPE (Customer Premise Equipment) мають підтримку протоколу IPv6.
Орієнтуючись на майбутнє інформаційних технологій взагалі та мережі Інтернет зокрема, з 1 грудня 2011 року присутність інформаційних ресурсів кафедри НАЕПС в мережі Інтернет розширено до підтримки протоколу IPv6.
Веб-сайт нашої кафедри першим в НТУУ “КПІ” став доступним через IPv6 за адресою ipv6.naeps.org.ua .
У внутрішній кафедральній мережі для всіх співробітників та студентів кафедри НАЕПС надається вільний доступ до ресурсів IPv6.