Борисюк Анатолій Олексійович

Борисюк Анатолій Олексійович

 

Посада: завідувач кафедри
Науковий ступінь: доктор технічних наук
Вчене звання: професор

 

Посада: доцент

Науковий ступінь: кандидат технічних наук

Вчене звання: доцент

Дата народження: 05.08.1932

 

 

У 1955 р. закінчив механічний факультет Київського політехнічного інституту за спеціальністю “Технологія машинобудування, металорізальні верстати та інструменти”. У 1961 р. без відриву від виробництва закінчив радіо­технічний факультет КПІ.

Кандидат технічних наук (1968 р.). Лауреат Державної премії СРСР (1978 р.).

Нагороджений орденом Трудового Червоного прапора (1973 р.), медалями.

Автор понад 86 праць у галузі ергономіки і оптико-електронного приладобудування (за тематикою нашоломних систем тощо), близько 165 винаходів (у т. ч. понад 38 особистих), монографій “Матричные системы отображения” (1980 р.) та “Эргономика приборостроения” (1985 р.), співавтор книги з техніки нашоломних систем (1982 р.). 3 2001 р. обіймав посаду заступника генерального директора Державного підприємства “Завод “Арсенал”.

Народився 5 серпня 1932 року в м. Бар Вінницької області у сім’ї військовослужбовця.

Анатолій Олексійович із золотою медаллю закінчив школу № 30 м. Києва (в період евакуації навчався у різних містах СРСР).

Закінчивши з відзнакою КПІ, з серпня 1955 року Анатолій Борисюк працює на заводі “Арсенал”. У Центральному конструкторському бюро заводу пройшов усі професійні сходинки: інженер-конструктор, провідний інженер, начальник відділів, заступник начальника спеціального конструкторського бюро, начальник спеціального конструкторського бюро – головний конструктор напрямку, начальник лабораторії ергономічних і окулометричних досліджень, помічник директора – головного конструктора – ЦКБ “Арсенал” з оборонної тематики. З 2004 р. по листопад 2009 р. – головний конструктор, начальник СКТБ (СКБ) ДП “Завод “Арсенал”. Нині працює в корпорації “НВО “Арсенал”.

Науково-виробнича діяльність А.О. Борисюка зосереджена в галузі створення оптико-електронних приладів військового й ерготехнічного призначення, у т. ч. розробки теоретичних основ і схемотехніки багатофункціональних авіаційних прицілів. Під його керівництвом і за його безпосередньою участю створено новий вид високоефективного обладнання – авіаційні нашоломні системи. Він обґрунтував принципи побудови і використання нашоломних прицілів для сухопутних і корабельних артилерійських комплексів, запропонував і впровадив методологію системного відпрацювання оптико-електронного обладнання об’єктів військової техніки із застосуванням напівнатурних моделей і тренажерів. Анатолій Олексійович особисто брав участь у полігонних випробуваннях і впровадженні авіаційного обладнання безпосередньо у військових частинах. На основі своїх науково-виробничих напрацювань у сфері авіаційного приладобудування підготував і захистив кандидатську дисертацію.

У 1972-1982 рр. без відриву від виробництва викладав на кафедрі оптичних приладів КПІ курси з дисциплін: “Фотокінотехніка”, “Складання і юстировка оптико-електронних приладів”, “Основи наукових досліджень”.

У 70-80-х роках був лектором Республіканського товариства “Знання”, брав активну участь у роботі секції ергономіки при Республіканському будинку науково-технічної пропаганди.