Перспективи співпраці з китайськими вченими в галузі сенсорики

Перспективи співпраці з китайськими вченими в галузі сенсорики

На запрошення та за фінансової підтримки китайської сторони професор кафедри НАЕПС Маслов Володимир Петрович з групою вчених Академії наук України з 16 по 27 січня 2015 року перебував в м. Чанчунь (КНР) та прийняв участь у переговорах з фахівцями Китайської Академії наук. Делегація також відвідала завод з виробництва штучних кристалів сапфіру для мікроелектроніки в м. Харбін.

Cert

Розвитку науки в КНР приділяється підвищена увага і турбота з боку державних керуючих органів. Виділяються чималі кошти на підвищення заробітної плати вчених, закупівлю сучасного обладнання, підтримку наукових публікацій та участі в наукових конференціях.
Лабораторії інститутів мають найсучасніше наукове та виробниче обладнання. Особлива увага приділяється молодим вченим, так, наприклад, в Інституті оптики, точної механіки та фізики, в якому працює 2,5 тисячі фахівців, підвищують свою кваліфікацію в аспірантурі та докторантурі майже 800 молодих вчених.
Ця увага з боку держави призводить до отримання нових інноваційних результатів та підвищення ефективності їх впровадження у виробництво.
Представники китайської сторони були ознайомлені із розробками Інституту фізики напівпровідників ім. В.Є.Лашкарьова НАН України та кафедри наукових, аналітичних та екологічних приладів і систем (НАЕПС) і запропонували провести спільні дослідження в галузі неруйнівного контролю елементів та приладів сенсорної техніки, а також з телевізійного контролю температури розплаву при вирощування кристалів напівпровідників та контролю якості сонячних батарей.