Магістерська дисертація на здобуття ступеня магістра зі спеціальності 8.05100304 – Прилади і системи екологічного моніторингу.
Виконала: студентка 6 курсу, групи ПН-51м
Гуренок Ганна Сергіївна
Науковий керівник: проф., д. т. н., Защепкіна Н. М.
Рецензент: проф., д. т. н., Бурау Н. І.
Анотація
В останні роки посилюється інтерес розробників і дослідників до проблеми перетворення сонячної енергії в електричну за допомогою фотоелектричних сонячних батарей (ФЕСБ). Вдосконалення імітаторів сонячного випромінювання (ІСВ) є актуальною задачею так, як вони є необхідним елементом для проведення високоточних експериментів при визначенні параметрів ФЕСБ.
Об’єкт дослідження – процес імітації сонячного випромінювання.
Предмет дослідження – імпульсний імітатор сонячного випромінювання.
Мета роботи – вдосконалення імпульсного методу імітації сонячного випромінювання.
Досягнення мети передбачає рішення наступних задач:
- Аналіз сучасних літературних джерел за темою дисертації. Обгрунтування вибору імпульсного методу імітації сонячного випромінювання.
- Перевірка можливості використання ламп розжарення в якості імпульсного джерела випромінювання. Генерація схем імітатору на основі галогенно–вольфрамових лампах розжарення та імітатора на світлодіодах.
- Створення макетів приладів та їх тестування.
- Підведення підсумків про можливість використання імітаторів в якості відповідних до стандарту АМ1,5 джерел випромінювання.
Методи дослідження. При розробці математичної моделі тепло- переносу в галогенно-вольфрамових лампах розжарення використано теоретичну базу термодинаміки.
Наукова новизна. Вдосконалено метод імпульсної імітації сонячного випромінювання за рахунок використання галогенно-вольфрамової лампи розжарення та світлодіоду.