При визначенні баз практики в останні роки виникають певні проблеми пов’язані із зменшенням обсягів виробництва на підприємствах приладобудівної галузі. В зв’язку з цим ці підприємства обмежують кількість студентів практикантів, особливо це стосується практики студентів молодших курсів. На кафедрі відсутня можливість направляти студентів на практику на підприємства, що розташовані в інших регіонах України. Незважаючи на ці труднощі кафедра активно вишукує нові місця практики для студентів і на теперішній час кількість місць практики задовольняє потребам кафедри.
В основі концепції практичної підготовки студентів на кафедрі наукових, аналітичних та екологічних приладів і систем лежить “Положення про проведення практики студентів вищих навчальних закладів України” (затверджене наказом Міністерства освіти України від 8 квітня 1993 р., №93). Регламент та тривалість практик наведено у навчальному плані. Кожний вид практики проводиться згідно розробленої програми практики. У них вказано завдання практики, подано вимоги та терміни виконання цих завдань.
Практична підготовка студентів спеціальності “Прилади і системи екологічного моніторингу” відповідно до навчального плану здійснюється у науково-дослідних інститутах НАН України, провідних приладобудівних підприємствах, з якими підписано договори щодо співпраці:
- ЗАТ “Украналіт”, м. Київ
- ВАТ “Меридіан” ім. С.П. Корольова
- ТОВ “Лілея”, м. Київ
- ДП “Колоран” Інститут фізичної хімії НАН України, м. Київ
- ТОВ “Автоекоприлад”, м. Київ
Виробнича практика, яка проходить наприкінці 3-го курсу, формує, закріплює і поглиблює навички виробничої діяльності майбутніх фахівців у галузі конструювання та оптико-електронного приладобудування. Переддипломна практика для бакалаврів призначена для набуття первинного досвіду конструкторської діяльності, зокрема, опрацювання сучасної науково-технічної літератури за тематикою дипломного проекту. Переддипломна практика спеціалістів готує їх до дослідницької діяльності та сприяє опануванню експериментальними методами досліджень.
Науково-дослідна практика для магістрів забезпечує, по-перше, проведення теоретичного та експериментального дослідження за тематикою магістерської дисертації, по-друге, набуття початкових навичок викладацької діяльності. Усі види практик завершуються підготовкою звітів та захистом на кафедрі.
Виробнича практика проводиться у 6-му семестрі протягом трьох тижнів. Переддипломна практика бакалаврів проводиться у 8-му семестрі на протязі чотирьох тижнів, спеціалістів – у 11-го семестрі на протязі 8 тижнів. Науково-дослідна практика магістрів проводиться у 12-му семестрі на протязі 4 тижнів.
Кафедрою розроблена наскрізна програма практик, яка затверджена методичною комісією університету. Студенти розподіляються на практику щорічно, відповідно угодам про проведення практик, наказом університету. Звіти щодо проходження практики студенти захищають на засіданнях комісії кафедри.
Залишити відповідь