Проф. Порєв В.А.  Орієнтовна тематика дипломних проектів (робіт)

Проф. Порєв В.А. Орієнтовна тематика дипломних проектів (робіт)

• Телевізійні системи екологічного моніторингу водної поверхні
  • Телевізійні системи моніторингу урбанізованого ландшафту
  • Телевізійні системи для криміналістичної експертизи
  • Телевізійні пірометри для контролю високотемпературних  технологій
  • Експериментальні дослідження характеристик телевізійних пірометрів
  • Телевізійні прилади  керування транспортом

Телевізійні інформаційно – вимірювальні системи (ТІВС), які надають можливість провадити аналіз оптичних полів різноманітного походження в багатьох точках в реальному масштабі часу з високим просторовим розрізненням, набули  значного поширення в технологічно розвинених країнах.

ТІВС використовуються в наукових дослідженнях, в промислових технологіях, у військовій справі, в астрономії, в медичній діагностиці, на транспорті, в біотехнології,  в мікроелектроніці. На базі ТІВС виникли нові напрями розвитку науки і техніки, зокрема, телевізійна мікроскопія (відеомікроскопія) та  телевізійна пірометрія (Imaging pyrometry).

ТІВС  сьогодні успішно застосовуються при вирішенні екологічних задач, зокрема,  для визначення площі та динаміки поширення нафтових забруднень акваторій, контролю берегової ерозії, руху мілин,  моніторингу атмосфери, виявлення аномалій  стану рослинного покриву тощо.

На сьогодні кафедра НАЕПС НТУУ «КПІ» займає провідні позиції в Україні з питань теорії та практики телевізійних інформаційно – вимірювальних систем.

Література для початкового ознайомлення

1. Порєв В.А.Телевізійні інформаційно – вимірювальні системи – крок до нових технологій //Наукові праці Донецького національного технічного університету.Серія: «Обчислювальна техніка та автоматизація». Вип.. 13(121).—2007.—С.203 – 207
  2. Порєв В.А., Якименко Ю.І., Телевізійна мікроскопія // Оптико-електронні інформаційно-енергетичні технології.— 2004(8).—С 52 – 57.
  3. Порєв В.А. Телевізійна пірометрія — новий напрямок теплового неруйнівного контролю // Методи та прилади контролю якості.—2003.—№10.—С.28-30.
  4. Маркін М.О., Порєв В.А. Біспектральний телевізійний прилад контролю високотемпературних технологій  // Методи та прилади контролю якості, 2009, №23, С. 102–105.
  5. Порєв В.А., Порєв Г.В. Дослідження технологій побудови деталізованої рельєфно-батиметричної моделі поверхні Землі для задач екологічного моніторингу.//Оптико-електронні інформаційно-енергетичні технології.—2008.—№ 1. —С.157 -162.