Магістерська дисертація на здобуття ступеня магістра зі спеціальності 8.05100304 – Прилади і системи екологічного моніторингу.
Виконала: студентка 6 курсу, групи ПН-51м
Конченко Алла Вікторівна
Науковий керівник: проф., д. т. н., Маслов В. П.
Рецензент: доцент., к. т. н., Аврутов В. В.
Анотація
Актуальність обраної теми магістерської роботи полягає в тому, що в роботі аналізуються існуючі методи очистки та контролю питної води. Вперше експериментально досліджена можливість використання для контролю очистки води явище поверхневого плазмонного резонансу (ППР) і використовуючи цей метод визначні особливості та закономірності очистки питної води методом виморожування.
Об’єкт дослідження: процес очищення питної води.
Предмет дослідження: контроль процесу очищення питної води методом поверхневого плазмонного резонансу.
Мета та задачі дослідження: Визначення можливості контролю процесу очищення питної води виморожуванням за допомогою методу ППР.
Методи дослідження. Використовувався для експериментальних досліджень: кодуктометр, рефлектометр на основі поверхневого плазмонного резонансу.
Наукова новизна одержуваних результатів.
- Вперше досліджена можливість використання явище поверхневого плазмонного резонансу для контролю якості питної води.
- Досліджена закономірність процесу додаткового очищення водопровідної води методом виморожування.
- Досліджена закономірність дозволяє визначити ефективність процесу в залежності від кількості циклів виморожування. Показано експериментально, що методом ППР можуть бути виявлені шкідливі органічні домішки у воді та водних розчинах етанолу.
Практичне значення отриманих результатів: розроблено новий спосіб контролю питної води на основі використання ППР приладу та способу очищення води.