Позиція «Технології …. використання … альтернативних джерел енергії»
Виконано 7 НДР, за результатами яких опубліковано 14 статей, в т.ч. 7 в закордонних виданнях та отримано 3 патенти.
- Спосіб контролю дефектів в сонячних батареях; Патент України на корисну модель; № 92797; 10.09.2014.
- Спосіб контролю дефектів у сонячних батареях; Патент на корисну модель; № 88447; 11.03.2014.
- Телевізійний спосіб контролю дефектів у сонячних батареях: Патент України на корисну модель; №96676. 10.02.2015, Бюл.№3.
Навчальні дисципліни
- Фізичні основи сонячної енергетики
- Наносенсори
На кафедрі створена навчально-наукова лабораторія фотовольтаїки та цифрової електроніки, яка є полігоном для створення і випробування нових та вдосконалення існуючих методів і засобів контролю дефектів сонячних батарей, а також для вимірювання їх експлуатаційних параметрів.
Основні напрями і результати наукових досліджень
- Створення апаратно-програмних засобів динамічного вимірювання електричних параметрів фотоелектричних сонячних батарей на основі лінійної розгортки струму із застосуванням мікроконтролерів архітектури AVR Atmel.
- Вдосконалення методу отримання і обробки термічних полів дефектів фотоелектричних сонячних батарей на основі інфрачервоної термографії.
- Вдосконалення методу збудження електролюмінісцентних дефектів кремнієвих фотоелектричних пластин та комп’ютерної обробки їх оптичних полів із застосуванням телевізійної інформаційно-вимірювальної системи.
- Вдосконалення методу візуалізації дефектів кремнієвих фотоелектричних пластин у імпульсному коронному розряді та комп’ютерної обробки їх оптичних полів із застосуванням телевізійної інформаційно-вимірювальної системи.
- Розробка інтелектуального фотоелектричного сонячного модуля на основі мікроконтролерної системи моніторингу його електричних параметрів.
За тематикою розділу «Енергетика та енергоефективність» захищено біля 20 дипломних проектів, робіт та магістерських дисертацій, а також 1 кандидатська дисертація.