Один раз на два роки у Мюнхені (Німеччина) проводиться Міжнародна виставка і наукові конференції, які об’єднуються однією назвою – «Світ фотоніки». У цій виставці приймають участь декілька тисяч всесвітньовідомих фірм виробників оптичних матеріалів та деталей з них, лазерної техніки та новітніх оптичних технологій. Відвідують цю виставку та приймають участь у конференціях  сотні тисяч фахівців. У цьому році з 22 по 26 травня проводився черговий конгрес «Світ фотоніки».

 

«Світ фотоніки»

 

Кафедра НАЕПС на стенді німецької фірми-партнера зі спільних досліджень  Impex HighTech Gmbh демонструвала  (фото 2) свої розробки щодо визначення забруднення повітря на території НТУУ «КПІ» та прилеглих автострад. Ці дослідження (два магістерських проекти, керівник – завідувач кафедри, проф. В.А. Порєв) проводяться на сучасному газоаналізаторі Infralyt, наданому на початку року  для цього фірмою  Impex HighTech Gmbh. Напередодні «ЄВРО-2012» отримані результати важливі та актуальні для адміністрації м. Києва.

foto_3

Крім того, в рамках науково-практичного семінару виробників сапфіру (унікальний за властивостями матеріал для електроніки, оптики, лазерної техніки), професор Маслов В.П. надав інформацію щодо нового способу контролю якості кристалів сапфіру (спільна заявка на корисну модель України, подана фахівцями кафедри НАЕПС та Інституту фізики напівпровідників ім. В.Є. Лашкарьова НАН України). До цього часу всі відомі фірми здійснювали такий контроль візуально, тому новий лазерний спосіб з  фотоелектричним контролем результатів вимірювання  викликав жвавий інтерес фахівців цієї галузі.

foto_2

Розробки кафедри з методів з’єднання прецизійних деталей наукових приладів викликали інтерес фахівців чеської фірми CeramTec. Під час відрядження до Чехії з 13 по 19 червня професор Маслов В.П. зробив доповідь на спільній нараді та узгодив план перспективних робіт за цим напрямком.

foto_4

У наведених вище дослідженнях, які проводяться на кафедрі, активну участь приймають студенти, які виконують дипломні та магістерські проекти.

 203 total views,  1 views today